جمع صورت حساب : 0 تومان سبد خرید

راهنمای خرید لوازم ورزشی

معرفی و راهنمای خرید لوازم بدنسازی برای ورزشکاران زیبایی اندام-ایران سی نت

  • 594

در این مقاله سعی داریم تا به بررسی و راهنمایی جهت معرفی و یا خرید بهترین تجهیزات بدنسازی بپردازیم,بررسی لوازم بدنسازی بالا تنه بدن,بررسی و معرفی لوازم بدنسازی میان تنه و یا پائین تنه بدن ورزشکاران زیبایی اندام برای استفاده از لوازم بدنسازی خانگی و یا باشگاهی
اگر می‌خواهید در باشگاه بدنسازی ثبت نام کنید و یا در خانه به انجام تمرینات بدنسازی برای سلامت بدن و تناسب اندام بپردازید میبایست زبان باشگاه‌های ورزشی را بلد باشید و یا با اصطلاحات و تجهیزات ورزشی و تمرینیِ متداول آشنا شوید تا با اعتمادبه ‌نفس کامل وارد باشگاه ورزشی شوید و یا با استفاده صحیح از دستگاه های ورزشی بدنسازی نشاط و انرژی در عضلات خود ایجاد کنید.

دمبل های بدنسازی و ایروبیک
دمبل، یکی از تجهیزات ورزشی است که در گروه وزنه‌‌های آزاد گنجانده می‌شود و به ‌‌طور گسترده در تقویت، افزایش حجم و کارایی عصبی‌-‌عضلانیِ بخش‌‌های مختلف بدن به کار میرود. ابزاری با کارآیی بسیار بالا در ورزش بدنسازی و تناسب اندام است. این وسیله به غیر از آن‌که در مقایسه با دیگر ابزارهای بدنسازی قیمت مناسبی دارد، دارای حجم کمتری بوده و در باشگاه‌های ورزشی و منزل بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بسیاری از دمبل‌ها وزن ثابتی دارند؛ برای افزایش مقاومت تمرین، باید دمبل‌هایتان را عوض کنید؛ البته برخی از دمبل‌ها قابل تنظیم هستند، یعنی می‌توانید به وزن آن‌ها اضافه کنید. دمبل‌ها تقریبا همه کاره‌اند، و می‌توانید در بازه متعددی از تمرینات، این وسیله ورزشی را به کار گیرید. دمبل‌ها روی قفسه محکمی قرار دارند که «رک» نامیده می‌شود؛ جهت استفاده از لوازم و دمبل بدنسازی احتیاط کنید تا به خود صدمه نزنید.

هالتر بدنسازی
هالتر نام میله‌ای بلند است که بین ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم وزن دارد ؛ با این وسیله ورزشی، ورزشکاران می‌توانند با قرار دادنِ وزنه‌هایی در داخل میله هالتر، انواع حرکات ورزشی، چه در باشگاه و چه در داخل منزل را انجام دهند. برای افزایش مقاومت تمرینات، به دو سر هالتر، وزنه‌های بشقابی اضافه می‌کنند .از این وسیله میتوانید برای تقویت عضلات جلو بازو و پشت بازو ویا ساعد و نیز برای پرس سینه نیز استفاده کنید.

وزنه بشقابی

ورزنه بشقابی، به وزنه‌هایی گفته می‌شود که در دو طرف میله هالتر، یا بر روی دمبل‌های قابل تنظیم سوار می‌شوند. وزنه‌های بشقابی معمولاً در وزن‌های ۲.۵، ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰، و ۲۵ کیلوگرمی در باشگاه‌ها پیدا می‌شوند.

دستگاه سیم‌کش
دستگاه سیم‌کش،دستگاه چندکاره شامل لوازم مانند یک میله صاف یا یک طناب است، که توسط یک کابل به یک قرقره، و پس از آن به چندین وزنه متصل شده است. با استفاده از مجموع دسته و کابل و قرقره، می‌توانید وزن زیادی را تحمل کرده و حرکات مختلفی را در محدوده‌های حرکتی متفاوت انجام دهید، حرکاتی که انجام دادن آن‌ها توسط هالتر یا دمبل، نمیشود انجام داد


ماشین اسمیت
این وسیله که اسمش را از مخترع خود به ارث برده، تشکیل شده است از یک هالتر، که بر روی مسیری ثابت حرکت می‌کند، و باعث خواهد شد تا هالتر فقط به صورت عمودی حرکت کند. می‌توانید هنگامی از ماشین اسمیت استفاده کنید که میخواهید تمرینات پرس سینه و یا لیفت سنگین با هالتر انجام دهید و کسی را ندارید که به کمک کند.

تجهیزات ورزشی بدنسازی دستگاه پرس پا نشسته
دستگاه پرس پا نشسته، یک راه عالی برای تقویت چهارسر، سرینی ها و و همسترینگ است که به شیوه کنترل شده تری نسبت به اسکات و لانگز ها انجام می شود. ترفند این حرکت در این است که دستگاه را به درستی تنظیم کنید

دستگاه بدنسازی پرس سینه
هدف از دستگاه پرس سینه تقویت عضلات سینه ای، شانه ای و عضلات سه سر می باشد. موفقیت در این حرکت در تنظیم صحیح صندلی، پشت صندلی و موقعیت دسته ها می باشد  تا اطمینان حاصل شود که حرکت را در یک طیف کامل حرکتی انجام می دهید.

دستگاه ورزشی بدنسازی پرس شانه

دستگاه پرس شانه بسیار شبیه به دستگاه پرس سینه است، اما دسته آن بجای اینکه به صورت مستقیم در مقابل شما قرار داشته باشد، به منظور تحت فشار قرار دادن عضله دلتویید، در بالای سر قرار گرفته است. هرچند مانند دستگاه پرس سینه، اصلی ترین نقطه تنظیم، برای ارتفاع، صندلی است. شما باید دستگاه را طوری تنظیم کنید که دسته های صندلی با شانه های شما هم تراز باشد

دستگاه یا ماشین بدنسازی زیر بغل
دستگاه یا ماشین زیر بغل یکی از دستگاههای بدنسازی می باشد که یکی از تجهیزات اساسی باشگاههای بدنسازی است. در واقع این دستگاه, شبیه ساز حرکت بارفیکس است, با این تفاوت, بجای اینکه ورزشکار خود را به سمت بالا هدایت کند, دسته متصل به وزنه را به سمت خود هدایت می کند.


دستگاه بدنسازی پروانه یا باترفلای -Peck Deck Machine
برای فعالیتهایی نظیر پرتاب کردن, هل دادن اجسام به حرکت در آوردن دستها احتیاج به عضلات قوی در ناحیه سینه دارید. از اینرو, تمریناتی که باعث تقویت عضلات این ناحیه می شود مانند پرس سینه, شنا و تمرین با دستگاه پروانه یا همان پک دک, تا حد زیادی باعث تسهیل در انجام این حرکات و همچنین فرم دهی سینه می شود.

دستگاه پک دک شامل یک پلتفرمی می باشد که ورزشکار روی آن می نشیند و بعد از انتخاب یک وزنه مناسب, دو اهرم کناری را به یکدیگر نزدیک می کند. نزدیک کردن دو دسته این دستگاه به یکدیگر باعث فشرده شدن عضلات قسمت سینه به یکدیگر می شود. این دستگاه به منظور تمرین اختصاصی عضلات بخش سینه طراحی شده است و یک برنامه تمرینی ایده آل برای عضلات بخش سینه می باشد


دستگاه بدنسازی جلو پا
دستگاه جلو پا (Leg Extension), که به ماشین جلو پا نیز معروف می باشد, یک دستگاه اختصاصی برای تقویت عضلات چهارسر ران می باشد. این دستگاه با وجود اینکه ظاهر نسبتا بزرگی دارد, فقط یک مفصل و آنهم مفصل زانو را تقویت می کند.

تمرین با این دستگاه, به این دلیل که قسمت ساق و کف پا در زمان انجام تکنیک روی هوا در حرکت می باشد, جزء ورزشهای زنجیره باز قرار می گیرد. برخلاف حرکت اسکات پا, که جزء ورزشهای زنجیره بسته قرار می گیرد و بطور همزمان عضلات چهارسر ران و همسترینگ را درگیر می کند این وسیله فقط برای تقویت عضلات چهارسر ران, و به طور کلی ورزشهایی که نیاز به عضلات چهار سر ران قوی دارند,  طراحی و تولید شده است.

برای بررسی و انتخاب و خرید بهترین مارک انواع دستگاه بدنسازی بر روی لوگوی زیر کلیک نمایید

 

نظرات

نظر خود را بنویسید