12 نكته قبل از خريد تردميل که فروشندگان نمی گویند
12 نكته قبل از خريد تردميل که فروشندگان نمی گویند


در اين مقاله به سوالات زير پاسخ داده می شود :

  • چطور یك تردمیل خوب بخریم؟
  • آيا هر چه تردميل گران تر باشد، بهتر است ؟
  • آيا وزن تاثيري در انتخاب تردميل دارد ؟
  • دليل تفاوت قيمت در تردميل ها چيست ؟
  • تردميل ها ساخت كدام كشورند ؟
  • من زانو درد دارم بهتر است از چه تردميلي استفاده كنم ؟

پارامترهایی که در هنگام خرید تردمیل باید به آن ها توجه داشت:

1) بدنه: بدنه اکثر تردمیلهای موجود در بازار از فولاد مخصوص ساخته شده و در بعضی از تردمیل ها از آلومینیوم مقاوم هم استفاده شده است که میزان استحکام بدنه تردمیل ارتباط مستقیمی با تحمل وزن در این دستگاه دارد . به عنوان مثال بدنه ی تردمیلی که دارای قدرت موتور بالا و تحمل وزن 150 کیلوگرم می باشد در مقایسه با بدنه تردمیلی که تحمل وزن آن تا 90 کیلوگرم است بزرگتر و محکم تر است . در باشگاه ها به دلیل نامعلوم بودم وزن کاربر، منطقی است که از تردمیل هایی دارای بدنه قوی و محکم با قدرت موتور بالاتر خریداری شود .برای مصارف خانگی به صرفه است که از تردمیل هایی متناسب با وزن کاربر و ابعاد مکانی مورد نظر استفاده شود.

2) موتور تردميل:
موتور تردميل يكي از نكاتي است كه باعث تفاوت قيمت در تردميل هاي مختلف مي شود. تردميل ها با قدرت موتور سنجيده مي شوند، كه مقدار آن از 1 اسب بخار تا 7 اسب بخار متغير است. موتور تردميل نيروي لازم را به تردميل انتقال مي دهد تا تسمه به حركت درآيد. معمولا هر چه قدرت موتور بيشتر باشد قيمت تردميل گران تر مي شود.

محاسبه قدرت تردمیل , واحد اسب بخار که با علامت اختصاری ( HP ) نشان داده می شود به دو روش میان گر و پیک انجام می پذیرد و به این معناست که در روش میانگین محاسبه قدرت موتور در حالت میان بار می باشد و قدرت خروجی محاسبه می شود ولی در حالت پیک ، بالاترین قدرت خروجی موتور مورد محاسبه قرار می گیرد. در تردمیل های خانگی اکثرا از موتور های (DC ) استفاده می شود که این موتور ها از جریان مستقیم برق استفاده می کنند و جریان مستقیم همان مثبت و منفی است ، مثل برق و باطری. نوع دیگر از موتور که بیشتر تردمیل های باشگاهی استفاده می شود ( AC )است که از جریان متناوب برق استفاده می کند . مثل برق شهری یا همان فاز و نول . البته این موتورها نوع بهتری هم دارد که به صورت 3 فاز است .

ویژگی های موتور های (DC ) :
مزایا :- قیمت مناسب تر نسبت به ( AC ) – سیستم کنترل الکترونیکی ارزان تر و ساده تر نسبت به ( AC ) – کم صدا بودن
معایب : – بازدهی کم نسبت به جریان ورودی – گرم شدن موتور برای طول عمر بهتر باید بعد از یک ساعت استفاده نیم ساعت حداقل خاموش باشد.

ویژگی های موتور (AC ) :
مزایا : – بازدهی بالا نسبت به جریان ورودی – امکان استفاده مداوم و بدون توقف (مناسب برای باشگاه )
معایب: قیمت گران و سیستم کنترل پیچیده و گران تر نسبت به موتور های (DC)

3)سرعت تردميل
حداكثر سرعتي كه از تردميل استفاده مي كنيد چقدر است ؟ مي خواهيد بر روي تردميل راه برويد يا بدويد ؟ يا هر دو ؟ اين ها پارامتر هایی هستند که بايد قبل از خريدن تردميل از خود بپرسيد. سرعت تردميل هاي مختلف آتي اسپرت را مي توانيد با كليك بر روي ادامه ی توضیحات هر كالا مشاهده نماييد. در اغلب موارد سرعت مورد استفاده بین 3 تا 7 کیلومتر در ساعت است و برای دویدن بین 6 تا 10 کیلومتر بر ساعت می باشد و بیشتر از این سرعت برای دونده های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد . بنابراین اکثر تردمیل ها دارای سرعت حداکثر 10 کیلومتر بر ساعت است که برای مصارف عمومی مناسب است و نیازی به حساسیت بالا نیست.

4)تحمل وزن تردميل
تحمل وزن تردمیل یعنی بالاترین وزن کاربر که به صورت استاندارد توسط تردمیل تحمل می شود و تمامی فرایند اصلی تردمیل مثل حرکت موتور یا اعمال شیب بدون ایراد انجام می شود . این عامل ارتباط مستقیم با قدرت موتور ، ابعاد دستگاه ،ابعاد تسمه، ابعاد غلطک، جنس و ضخامت تخته ،جنس و ضخامت تسمه و بدنه تردمیل دارد. مشخص است هر چقدر تحمل وزن دستگاه بالاتر باشد باید موتور قوی تر ،سایز دستگاه بزرگتر و بدنه محکم تر باشد.
مثال : اگر برای منزل می خواهید تردمیل تهیه کنید باید بالاترین وزن اعضای خانواده را در نظر بگیرید و نسبت به آن تردمیل تهیه کنید و تحمل وزن دستگاه انتخابی شما باید بالاتر از وزن سنگین ترین مصرف کننده باشد. به طور مثال اگر بالاترین وزن اعضا خانواده شما 100 کیلوگرم باشد باید در گروه 110 یا بالاتر در جستجوی تردمیل باشید.

5)ایمنی در حركت
بعضی از تردمیل‌ها دارای گیره‌ای هستند كه با اتصال به لباس ایمنی شما را در حین حركت تضمین می‌كنند، به‌طوری كه اگر در هنگام راه‌ رفتن یا دویدن تعادل خود را از‌دست بدهید با تكان ناگهانی شما گیره از لباس كنده شده و دستگاه به‌طور خودکار خاموش می‌شود. به صورت استاندارد تمامی تردمیل ها باید این وسیله را داشته باشند . علاوه بر این، این قطعه به عنوان قفل کودک هم مورد استفاده قرار می گیرد و اگر بر روی دستگاه نباشد ،موتور تردمیل حرکت نمی کند.

در ایران سی نت با ورود به دسته بندی تردمیل از انواع بهترین مدل تردمیل موجود در بازار دیدن و خرید نمایید

اشتراک گذاری