معرفی و راهنمای خرید بهترین دستگاه‌های هوازی در بدنسازی
معرفی و راهنمای خرید بهترین دستگاه‌های هوازی در بدنسازی
  • همه دستگاه‌های موجود در باشگاه بدنسازی,کارکرد و تاثیر یکسانی ندارند. واقعیت این است که اگر بدانید کدام دستگاه برای شما و آن چیزی که انتظار دارید بهتر است، می‌توانید بدنسازی را با محصولی انجام دهید که کالری بیشتری را در زمان کمتر بسوزانید.در ادامه به معرفی و راهنمای خرید برخی از دستگاه های هوازی در بدنسازی میپردازیم. با ما باشید
  • تردمیل
    تردمیل همیشه بهترین بوده است. برخلاف سایر دستگاه‌های بدنسازی، بدن شما را همان‌طور که باید حرکت طبیعی داشته باشد به فعالیت وادار می‌کند. همچنین، استفاده از تردمیل بسیار راحت است، فقط کلید Start را فشار میدهید و با سایر گزینه‌ها شیب و سرعت را به دلخواه تنظیم کنید. برای بدست آوردن بهترین نتایج، هدفون‌ها را بر گوش خود گذاشته و به یک موسیقی مهیج گوش دهید، دست‌ها را از روی دستگیره‌ها بردارید، و با تمرکزی بی نظیر به دویدن بر روی تردمیل بپردازید.
معرفی و راهنمای خرید بهترین دستگاه‌های هوازی در بدنسازی
  • استپر و یا ماشین پله نوردی
    هر کسی با یک بار ورزش با این دستگاه، عاشق آن می‌شود. چه چیزی بیشتر از راه رفتن بر روی پله‌هایی که هیچ وقت تمام نمی‌شوند، ماهیچه‌های پای شما را درگیر می‌کند؟ تمرینات با این دستگاه بدنسازی بسیار مفید هستند. به این نکته توجه کنید که بالاتنه خود را بر دستگیره‌ها نیاندازید، و فکر کنید واقعا در حال بالا رفتن از پله ها هستید. بدنسازی با این دستگاه سختی و شدت کمتری دارد و کالری‌های کمتری نسبت به تردمیل سوزانده خواهد شد.
معرفی و راهنمای خرید بهترین دستگاه‌های هوازی در بدنسازی

دستگاه رویینگ (شبیه ساز قایقرانی)

روئینگ می تواند یکی از تمرینات موثر و کارآمد برای ورزش روزانه شما باشد و یک انتخاب عالی برای یک تمرین فول بادی است؛ چون بسته به نوع استفاده و تمرینی که انجام می هید، میتوانید ظرفیت هوازی خود را افزایش دهید و یا به عضله سازی و قدرت ماهیچه ها بپردازید.روئینگ به طور فزاینده ای در باشگاه های ورزشی محبوبیت و رواج یافته است ودلیل آن این است که در عین حال که ورزشی موثر است بسیار کم خطر نیزمی باشد. از افراد مسن تا ورزشکاران حرفه ای به راحتی می توانند از این وسیله ورزشی استفاده کنند و آاز آن در برنامه فیتنس هفتگی استفاده کنید.

معرفی و راهنمای خرید بهترین دستگاه‌های هوازی در بدنسازی

چند مزیت کلیدی روئینگ عبارتند از:
1-روئینگ نه تنها یک ورزش هوازی موثر برای افزایش ظرفیت هوازی بدن است بلکه می تواند یک ورزش قدرتی موثر برای بازوها ، و ماهیچه های پا باشد.
2-روئینگ یک تمرین نرم و راحت و بسیار موثر و کم خطر را ارائه می دهد.
3-شما به طور موتوسط می توانید در یک ساعت حدود ۸۰۰ کالری را با این دستگاه بسوزانید.
4-از روئینگ می توانید به شکل جداگانه و اختصاصی و یا همراه ومکمل ورزش های دیگر استفاده کرد. این ورزش مانند اسپینینگ توانسته محبوبیت بالایی را بدست بیاورد.

دوچرخه ثابت اسپینینگ
دوچرخه اسپینینگ گزینه بهتری برای انجام تمرینات قلبی-عروقی بدنسازی است. این نوع دوچرخه ثابت بهترین دستگاه برای تمرین دوچرخه سواران حرفه‌ای است، و حالت طبیعی‌تری از دوچرخه سواری را به نمایش می‌گذارد. کسانی که می‌خواهند با تمریناتی سخت، طولانی و باشدت ماهیچه‌ها و عضلات پای خود را تقویت کنند می‌توانند این دستگاه ایروبیک بدنسازی را خریداری نمایند.

معرفی و راهنمای خرید بهترین دستگاه‌های هوازی در بدنسازی

الپتیکال یا اسکی فضایی
الپتیکال دستگاهی است که با ارائه یک تمرین راحت و آسان، باعث سوزانده شدن مقادیر نسبتا خوبی از کالری می‌شود و ضربان قلب را به راحتی بالا می‌برد. اگر در دوران ریکاوری بعد از مصدومیت به سر می‌برید یا دارای مشکلات مفصلی هستید، الپتیکال گزینه‌ای بسیار ایده‌آل است!

معرفی و راهنمای خرید بهترین دستگاه‌های هوازی در بدنسازی

دوچرخه ثابت نشسته
استراحت بالاتنه و ماهیچه‌های باسن، پدال زدن با دوچرخه ثابت نشسته چیزی جز درگیر کردن عضلات پا به همراه ندارد. اگر به دنبال دستگاهی هستید که در حین ورزش کردن بتوانید روزنامه بخوانید، تلوزیون تماشا کنید یا کتاب بخوانید، گزینه‌ای جز انتخاب دوچرخه ثابت نشسته پیش رو ندارید

معرفی و راهنمای خرید بهترین دستگاه‌های هوازی در بدنسازی

یک از تحقیقاتی که توسط ژورنال انجمن درمانی آمریکا صورت گرفت، مقایسه کردن چندین دستگاه بدنسازی و ایروبیک بود، (اِیردین، تردمیل، استیرمیل، rowing ergometer و … )، نتیجه این مقایسه این بود که راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل بیشترین مصرف انرژی و بازده ایروبیک را به همراه دارد.

برای خرید هریک از دستگاه های هوازی از طریق لینک های زیر میتوانید اقدام کنید.

1-تردمیل خانگی 2-تردمیل باشگاهی 3-دوچرخه ثابت خانگی

4-دوچرخه ثابت باشگاهی 5-دستگاه استپر و پله نوردی 6-دستگاه رویینگ

7-الپتیکال خانگی 9-الپتیکال باشگاهی