بهترین روغن ماساژ بدن کدام است؟
بهترین روغن ماساژ بدن کدام است؟
  • هیچ یک از انواع روغن های ماساژ بهتر از دیگری نیستند، زیرا این بستگی به ترجیحات مشتری، نوع ماساژ و مقدار بودجه شما دارد. اولویت نخست نظر مشتری است؛ آیا آنها حساسیت نسبت به چه روغنی دارند؟ آیا کرم یا لوسیون را ترجیح می دهند؟ پوست چقدر آن را جذب می کند؟ و در پایان هر جلسه ماساژ، آیا نیاز به تمیز کردن و پاک کردن بقیه روغن های اضافه از روی بدن است؟

روغن ماساژ زیتون

هیچ چیز به عنوان بهترین یا بدترین روغن وجود ندارد، هر روغن دارای خواص مختلف است و برای یک نوع خاص پوست و ماساژ مناسب است، برای مثال: روغن ماساژ زیتون برای پوست خشک مناسب است، در حالی که روغن ماساژ بادام می تواند برای پوست چرب مناسب تر باشد.

بهترین روغن ماساژ بدن کدام است؟

اگر ماساژ سوئدی را انجام می دهید، روغنی که باعث شود دستان شما به راحتی حرکت کند یا به اصطلاح سُر بخورد، بهتر است. شما برای این نوع ماساژ ممکن است بخواهید از روغن نارگیل (که برای تبدیل شدن به مایع گرم شود)، روغن جوجوبا یا روغن بادام (اگر مشتری شما آلرژی نداشته باشد) استفاده کنید.

5 روغن ماساژ که بیشترین کاربرد را در ماساژ درمانی دارند

اگر شما در حال انجام ماساژ بافت های عمیق بدن هستید، می خواهید روغن چسبندگی بیشتری داشته باشد. برای آزادی سازی myofascial (درد مزمن ماهیچه ای) مقدار کمی کره Shea که فقط چسبندگی کافی را فراهم می کند در صورتی که روغن طبیعی کافی بر پوست پوست مشتری نباشد را می توانید اضافه کنید.

گفته می شود روغن جوجوبا نزدیکترین روغن طبیعی به پوست بدن است. این روغن به کیفیت ماساژ نیز کمک می کند و باعث می شود ماساژور تسلط بالایی هنگام ماساژ داشته باشد.

5 روغن ماساژ که بیشترین کاربرد را در ماساژ درمانی دارند

همچنین، در هنگام انتخاب بهترین روغن های ماساژ باید بدانیم آن را برای کجای بدن باید استفاده کنیم؟ بسیاری از ترجیح می دهند از لوسیون نعناع بر روی پاها استفاده کنند. روغن، ژل و کرم های سنگین باید با یک حوله گرم پاک و تمیز شوند. اگر بر روی صورت کار می کنید، معمولا از روان کننده (یا چرب کننده) یا چیزی بسیار سبک مانند لوسیون استفاده می توانید استفاده کنید.

اکثر ماساژورها حداقل دو عدد روغن (نارگیل و جوجوبا خوب است)، به علاوه حداقل یک کرم، کره (شیا)، شاید ژل و یک لوسیون را در جلسات ماساژ خود استفاده می کنند. روغن ها ممکن است نیاز به قرار گیرفتن در یخچال دارند و یا برخی دیگر را باید به مقدار کم خریداری کرد زیرا زود خراب می شوند.

همچنین تجربه نشان داده است که بسیاری از مشتریان در باره نوع روغن و حساسیتی که ممکن است نسبت به آن داشته باشند، هچی گونه سوالی از ماساژور نمی کنند. اینجا لازم است که ماساژور سوالات را از فرد پرسیده و بر حسب ملاحضات او رفتار کند. بسیاری از مردم به روغن حساس هستند و می توانند واکنش های آلرژیک داشته باشند.

بهترین روغن ماساژ بدن کدام است؟

ما توصیه می کنم مقدار کمی از روغن های مختلف اعم از: روغن بادام، روغن زیتون، روغن یاسمن (جاسمین) و غیره … را روی بدن فرد استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود آیا نسبت به آن حساسیت دادر یا خیر؟. همچنین قبل از اعمال بر روی بدن، ببیند آیا نسبت به بوی آن احساس خوشایندی دارند؟

هر مشتری متفاوت است، بنابراین بهترین روغن برای استفاده، آنی است که فرد از آن تجربه خوبی داشته باشد.

انتخاب بهترین روغن ماساژ به طور عمده یک ترجیح شخصی و یا حرفه ای است. ممکن است انتخاب های مختلفی در دسترس داشته باشید. عوامل متعددی را باید در نظر گرفت:

معطر و یا غیر معطر (غیر مطبوع برای کسانی که آلرژی دارند مناسب است). می توانید روغن های ضروری غیر معطر را با توجه به نیازهای فرد / علاقه ای خود اضافه کنید. عطر و رایحه روغن های ماساژ برای ایجاد فضایی آرامش بخش بسیار مفید است. روغن های یاسمن و وانیل دارای رایحه هایی بسیار خوشبو هستند که بسیاری از مردم آن ها را دوست دارند.

بهترین روغن ماساژ بدن کدام است؟

روغن پایه. بسیاری از ماساژورها از یک روغن پایه در کنار ترکیب تعدادی از روغن های دیگر استفاده می کنند. به طور کلی روغن های ترکیبی به مقدار چند قطره با روغن پایه ترکیب می شوند. حتی ممکن است مقدار کره مخصوص نیز اضافه شود.در این راستا روغن پایه نقش اساسی را ایفا می کند. مهم است که حتما طبیعی و خالص باشد. بسته به نوع ماساژ به مانند: ماساژ سوئدی نیاز به روغنی روان دارد که دست به راحت حرکت کند، ماساژ عمیق نیاز به روغنی چسبناک دارد، روغن پایه مورد نظر را تعیین کنید.

اشتراک گذاری