بهترین دستگاه اکسیژن ساز موجود در ایران کدام است؟
بهترین دستگاه اکسیژن ساز موجود در ایران کدام است؟

دستگاه اکسیژن ساز خانگی و یا بیمارستانی
دستگاه اکسیژن ساز، از تکنیک بسیار ساده جهت فراهم آوردن اکسیژن مورد نیاز بیمار، استفاده می‌نماید. دستگاه اکسیژن ساز، توسط پمپ مخصوص، هوای درون اتاق را مکیده و سپس از محفظه‌های پودر زئولیت عبور می‌دهد و پودر زئولیت، اکسیژن 21 درصد موجود در هوای ورودی را از گازهای دیگر هوا جدا کرده و به سمت محفظه‌های دیگر هدایت می‌نماید. در انتخاب دستگاه اکسیژن ساز به دو نکته بسیار مهم اول نوع عملکرد دستگاه و در مرحله بعد به بازده دستگاه (مقدار تولید اکسیژن خالص در دقیقه) توجه نمایید. این دو فاکتور با یکدیگر نسبت مستقیم داشته و به همدیگر وابسته می باشند.

قبل از خرید دستگاه اکسیژن ساز به این نکات توجه کنید!

قبل از اینکه از خانه خارج شوید یا اینکه خرید اینترنتی انجام دهید، چند نکته اساسی است که شما باید رعایت کنید تا بهترین دستگاه را متناسب با وضعیت جسمانی خود انتخاب نمایید.

تعیین جریان

بسیاری از بیماران زمانی که برای خرید دستگاه اکسیزن ساز از منزل خارج می شوند هیچ اطلاعی از میزان جریان مورد نیاز خود ندارند. جریان اکسیژن مورد نیاز بر حسب لیتر بر دقیقه میبایست توسط پزشک تجویز شود.
اگر شما به این مطلب توجه ای نکرده اید این شانس برای شما موجود است که دستگاه ۵ لیتر بر دقیقه ای تهیه کرده باشید که بسیار در ایران رایج است و اکثر بیماران به راحتی می­توانند از آن استفاده نمایند.
برای خود روشن کنید که آیا دستگاه خانگی مورد نیاز است یا دستگاه قابل حمل. شک دارید که کدام برای شما مناسب است؟ خب، قیمت می­تواند فاکتور مهمی در تصمیم­گیری شما باشد. توجه به این نکته بسیار مهم می­باشد که دستگاه های قابل حمل حداقل ۳ برابر دستگاه های خانگی قیمت دارند.

-برندهای اکسیژن ساز موجود در ایران

Airsep شاید معتبر ترین برند موجود در ایران باشد که از خدمات خوبی نیز برخوردار است

Devilbiss این مدل دستگاه یک برند آمریکایی است و از قیمت بسیار بالایی برخوردار است.

Oxylife برند چینی موجود در بازار می باشد که بخاطر قیمت پایین مورد توجه قرار گرفته است.

Thomas این مدل دستگاه نیز با برند امریکایی و تولید چین در بازار ایران موجود میباشد.

EMG شاید از جمله برندهای تایوانی موجود در بازار ایران باشد که هیچ جای دیگر نتوان آن را پیدا کرد.

YUYU ورود اکسِیژن ساز با برند یویو یا همان یوول شاید بیشترین بیشینه را در بازار ایران داشته باشد
Oxygenplus اولین دستگاه اکسِیژن ساز با قابلیت استفاده د خودرو میباشد که توسط شرکت زیست تجهیز شریف تولید شده است.

ZTMed اکسِیژن ساز ۵ لیتری شرکت زیست تجهیز شریف با کیفیت بالا و وزن مناسب جایگزینی مناسب برای برندهای امریکایی و اروپایی میباشد.

ZyklusMed اکسِیژن ساز ۵ لیتری شرکت آلمانی زیکلاس مد با کیفیت بالا و خلوص اکسیژن بالای 90% و قیمت و گارانتی مناسب در ایران

Zenithmed دستگاه اکسِیژن ساز ۵ لیتری خلوص سنج دار زنیت مد با کیفیت بالا و قیمت و گارانتی مناسب در ایران ساخت چین و تحت لیسانس سوئیس میباشد

Nidek دستگاه اکسِیژن ساز ۵ و 8 لیتری نایدک با کیفیت بالا و قیمت نسبتأ بالا در ایران تحت لیسانس آمریکا در ایران

Biota-Group اکسِیژن ساز ۵ لیتری آمریکایی بیوتا گروپ با کیفیت بالا و خلوص اکسیژن بالای 96% و قیمت و گارانتی مناسب در ایران

دستگاه های اکسیژن ساز را به 4 مدل میتوان تقسیم نمود
1- دستگاه های اکسیژن ساز خودکار که قادر به تامین اکسیژن خالص بطور پیوسته می باشند. این مدل فقط و فقط در بخش احیاء بیماران، پلی کلینیک ها و بیمارستان ها استفاده می گردد.

2- دستگاه های اکسیژن ساز خودکار با تامین پیوسته اکسیژن خالص که برای اکسیژن درمانی دراز مدت بیمارانی که از مریضی های قلبی و ریوی رنج برده و احتیاج شبانه روزی به اکسیژن خالص دارند. این نوع اکسیژن ساز در مراکز درمانی و خانه قابل استفاده می باشد.

3- دستگاه های اکسیژن ساز با تولید اکسیژن خالص برای سالم نگاه داشتن بدن، سانس های اکسیژن درمانی برای جلوگیری از بیماری ها و آماده سازی کوکتل اکسیژن در خانه و مراکز عمومی استفاده می گردد.

4- دستگاه های اکسیژن ساز با تولید اکسیژن خالص برای آماده سازی کوکتل اکسیژن ساز در بارهای اکسیژن، مراکز ورزشی و درمانی و غیره استفاده می گرد.

دستگاه های اکسیژن ساز پزشکی حرفه ای :
دستگاه های اکسیژن ساز پزشکی حرفه ای در بخش های احیای بیماران در بیمارستان ها و پلی کلینیک ها نصب گردیده و همزمان با دستگاه بیهوشی و دستگاه تنفس مصنوعی کار می کنند. دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستانی ظرفیت بالایی داشته و تولید آن ها 10 لیتر اکسیژن و بیشتر می باشد. آنها برای کار شبانه روزی و پیوسته در نظر گرفته شده اند.

مدل های متعددی از دستگاه های اکسیژن ساز در بازار تجهیزات پزشکی موجود بوده و این طیف وسیع دستگاه اکسیژن ساز، انتخاب دستگاه مناسب برای انجام اکسیژن درمانی در شرایط خانگی را برای خریدار مشکل می سازد. به این دلیل، در انتخاب دستگاه اکسیژن ساز باید دقت زیادی نمود برای اینکه این موضوع ممکن است حیاتی باشد و از طرفی این دستگاه ها ارزان نمی باشند. امروزه، دستگاه های اکسیژن ساز به طور گسترده ای در منازل و شرایط خانگی استفاده می شود. دلیل اصلی این موضع این است که آن ها دارای ابعاد کوچک و نسبتا جمع و جور بوده و استفاده از آن ها بسیار ساده می باشد. مشخصاتی که هنگام انتخاب دستگاه های اکسیژن ساز باید به آنها دقت کرد:

  • مقدار تولید اکسیژن در دقیقه
  • صدای دستگاه هنگام کار
  • قابلیت حمل و جابجایی
  • مدت زمان گارانتی و قیمت

مقدار تولید اکسیژن در دقیقه :
اصلی ترین مشخصه هر دستگاه اکسیژن ساز جریان اکسیژن تولید شده در دقیقه که 90 درصد خلوصیت دارد. بنا بر این مشخصه، در وحله اول مقدار اکسیژن برای کاربر باید تعیین گردد. در بعضی موارد بیمار احتیاج اکسیژن درمانی شبانه روزی داشته و در بعضی موارد تنفس از طریق این دستگاه 30 الی 60 دقیقه در روز کافی است.

در مواردی که بیمار با نارسایی تنفسی به استفاده 24 ساعته نیاز دارد می بایست دستگاه هایی که بیشتر و یا 5 لیتر اکسیژن با خلوصیت 80 درصد در دقیقه تولید می نمایند بررسی نمود. بنایراین تمام مدل هایی که کمتر از 5 لیتر اکسیژن در دقیقه تولید می نمایند فراموش کنید. آنها معمولا برای آماده سازی کوکتل های اکسیژن و نارساسس های ساده تر استفاده می گردند. در مواردی که اکسیژن درمانی برای مدت کوتاه (یک یا چند ساعت) در روز نیاز است می بایست دستگاه های با تولید اکسیژن تا 3 لیتر در دقیقه بررسی گردد.

صدای دستگاه :
اگر دستگاه اکسیژن ساز برای درمان دراز مدت استفاده می گردد و در اکثر موارد دستگاه ها بطور متداول و پیوسته کار می کنند می بایست بلندی صدای دستگاه در نظر گرفته شود. هر دسی بل بیشتر در صدای دستگاه اکسیژن ساز در استفاده طولانی حائز اهمیت بوده و ممکن است شرایط ناخوشایندی برای نه تنها بیمار بلکه برای اطرفیان آو ایجاد کند. گوش انسان صدا را در سطح 20 الی 25 دسی بل دریافت می نماید، اما متاسفانه تا کنون دستگاه اکسیژن ساز با صدای کمتر از 20 دسی بل ساخته نشده و درجه صدای کم صدا ترین دستگاه ها 35 الی 40 دسی بل می باشد.

قابلیت حمل و جابجایی (پرتابل بودن) :
تاکنون ما دستگاه های اکسیژن ساز ثابت را بررسی کرده ایم که قابل استفاده تنها در منزل می باشد. اگر فردی زندگی پر جنب و جوش و اکتیوی داشته و علاقه به پیاده روی در خیابان و پارک، رفتن به مغازه و هرگونه جابجایی دارند لازم است دستگاه های اکسیژن ساز پرتابل را بررسی نمود. دستگاه های اکسیژن ساز پرتابل توانایی تولید کمتر از 5 لیتر اکسیژن را بطور پیوسته و 5-6 لیتراکسیژن خالص در حالت ایمپالسیو (کارکردن با نیروی انی) در دقیقه را دارند. بنابراین مدل پرتابل همچنین برای اکسیژن درمانی دارزمدت هم می توان استفاده نمود.

فروشگاه اینترنتی ایران سی نت عرضه کننده انواع دستگاه اکسیژن ساز موجود در بازار ایران مانند دستگاه اکسیژن ساز خانگی و حرفه ای زنیت مد , زیکلاس مد ,بیوتا گروپ, نایدک و . . . با همکاری و گارانتی و خدمات مناسب و نیز لیست قیمت ارزان و شرکتی در ایران

برای مشاهده و خرید انواع بهترین مارک اکسیژن ساز موجود بر روی بنر زیر کلیک کنید

اشتراک گذاری